Vyhodnocení úspěšnosti odborných zkoušek za 3. kvartál 2021 (15.11.2021)

Nejnižší úspěšnost na pojištění v historii měření a zároveň nejnižší ze všech sektorů, konkrétně 53,8 %. Téměř půlka zájemců musela proto zkoušku opakovat. Tak by se dal charakterizovat 3. kvartál 2021. V tomto období jsme uspořádali také několik prezenčních termínů. Zaskočil nás ale velmi malý zájem o tyto termíny. 92 % zkoušek u nás proběhlo distanční formou. Distanční zkoušky jsou u nás první volbou. Česká národní banka zveřejnila vyhodnocení úspěšnosti odborných zkoušek za období od 1. 7. 2021 do 30. 9. 2021. K údajům od ČNB jsme přidali naše statistiky. Přidáváme přehledné grafy s procentuální úspěšností.

Pojištění

Přechodné období na pojištění skončilo. Poptávka po zkouškách na pojištění se stabilizovala na konstantní úroveň. Do konce roku ale čeká spoustou poradců povinnost splnit 15 hodin následného vzdělávání na pojištění.

Investice

V sektoru investic neočekáváme zásadní nárůst zájemců o zkoušky, protože platnost osvědčení není zákonem omezena. Doporučujeme všem aktivním zprostředkovatelům alespoň jednou ročně absolvovat náš doškolovací kurz: Následné vzdělávání na investice.

Spotřebitelské úvěry

V sektoru úvěrů také neočekáváme zásadní nárůst zájemců o zkoušky, protože platnost osvědčení není zákonem omezena. Doporučujeme všem aktivním zprostředkovatelům alespoň jednou ročně absolvovat doškolovací kurz: Následné vzdělávání na úvěry.

Doplňkové penzijní spoření

Zařadili jsme do našeho srovnání úspěšnosti i zkoušky na doplňkové penzijní spoření (DPS). Zkouškové otázky u této zkoušky připravují jednotlivé akreditované osoby a nejsou jednotné pro všechny a proto Česká národní banka nevydává informace o úspěšnosti. Zkoušku na distribuci penzijních produktů je třeba obnovit každých 5 letech novou certifikací.

Autor příspěvku: David Škvára - jednatel společnosti

Štítky: , , , , ,